Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku – ile trwa, czy jest bolesna, jaka cena?

Laserowa korekcja wzroku jest wykonywana w Visum Clinic w Rzeszowie od 2012 roku.

Zabieg laserowej korekcji wzroku to nowoczesna metoda leczenia wad refrakcyjnych wzroku. Dzięki niemu będziesz mógł zrezygnować z okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Operacja cechuje się wysokim bezpieczeństwem i skutecznością.

Kto się kwalifikuje do zabiegu korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg przeznaczony dla osób z krótkowzrocznością (do -10 dioptrii), dalekowzrocznością (do +6 dioptrii) oraz astygmatyzmem (do 5 dioptrii). Wymienione wady wzroku należą do grona zaburzeń refrakcji przez które obraz nie jest ogniskowany na siatkówce, ale przed nią lub za nią.

Warunkiem przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku jest ukończenie 21 roku życia, stabilna wada wzroku, która w przeciągu ostatniego roku nie ulegała istotnym zmianom oraz brak innych przeciwwskazań. W przypadku stabilnej wady wzroku zabieg można przeprowadzić przed ukończeniem 21 lat.

Przed zabiegiem laserowego usuwania wady wzroku, zostaniesz poddany szeregowi badań diagnostycznych. Ich celem jest wykluczenie stanów będących przeciwwskazaniem do korekcji oraz wybór optymalnej metody, dopasowanej do stopnia zaburzeń refrakcji i Twoich preferencji.

Jeśli wyniki badań kwalifikacyjnych będą pozytywne, ustalimy termin wykonania zabiegu laserowej korekcji wady wzroku.

W przypadku niezakwalifikowania do zabiegu istnieją inne metody korekcji wzroku, jakie możemy zaproponować.

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?

Przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku zostaniesz poproszony o przyjście na jedną wizytę kwalifikacyjną, która trwa ok. 2,5h, jej cenę możesz sprawdzić tutaj.

Badania kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku odgrywają niezwykle ważną rolę w doborze odpowiedniej metody. Dzięki nim możesz uniknąć wielu powikłań oraz cieszyć się pełnym efektem zabiegu. W tym celu wykonujemy następujące badania okulistyczne:

  • refraktometria przed i po porażeniu akomodacji (cykloplegii) – badanie umożliwi nam dokładny pomiar Twojej wady wzroku,
  • keratometria (pomiar krzywizny rogówki) – jest niezwykle pomocna w wykluczeniu lub potwierdzeniu astygmatyzmu,
  • topografia rogówki (mapa rogówki) – umożliwia wykrycie patologii rogówki, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu np. stożka rogówki,
  • pachymetria (pomiar grubości rogówki) – pozwala na dobór odpowiedniej metody korekcji. Zbyt cienka rogówka może być przeciwwskazaniem do zabiegu,
  • tonometria – badanie ciśnienia śródgałkowego,
  • pomiar wielkości i średnicy rogówki i źrenicy – pozwala na uniknięcie powikłań wizualnych w postaci efektu halo/rozbłysku,
  • biomechanika rogówki – służy do wykluczenia stożka rogówki, który może być jeszcze niewidoczny w innych badaniach,
  • badanie śródbłonka rogówki – to najbardziej wewnętrzna warstwa rogówki, która nie ulega regeneracji,
  • perymetria – badanie pozwoli ocenić Twoje pole widzenia,
  • ocena przedniego odcinka oka,
  • gonioskopia – badanie kąta przesączania. Ma na celu wykluczenie jaskry,
  • badanie dna oka – pozwala na wykrycie patologii siatkówki i nerwu wzrokowego,
  • badanie wzroku z aberracjami wyższego rzędu za pomocą nowoczesnego Aberrometru

 Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg laserowej korekcji wzroku nie zawsze może być wykonany. Niektóre stany lub choroby współistniejące są przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia. Nie będziesz mógł poddać się operacji laserowej wzroku, jeśli w trakcie badania kwalifikacyjnego specjalista stwierdzi, że masz zbyt cienką rogówkę lub cierpisz na niektóre wady rogówki np. stożek rogówki, zapalenie śródmiąższowe lub neurotroficzne rogówki.

Z zabiegu wyklucza również: zespół suchego oka, zaawansowana jaskra oraz zaćma, a także ostra faza chorób autoimmunologicznych. Wymienione przeciwwskazania należą do bezwzględnych. Jednooczna ślepota, półpasiec lub opryszczka rogówki w przeszłości oraz cukrzyca to powikłania względna. W przypadku ich wystąpienia, lekarz może zakwalifikować Cię do zabiegu, jeśli uzna, że potencjalne korzyści przewyższają ryzyko z nim związane.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny odłożyć plany korekcji wady wzroku na przyszłość. Jeśli należysz do tego grona, będziesz mogła wykonać zabieg po upływie 4-6 miesięcy  od zaprzestania karmienia piersią.

Ile się czeka na zabieg? 

Jeśli konieczność ciągłego noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych jest dla Ciebie uciążliwa, doskonałym rozwiązaniem będzie laserowa korekcja wzroku. Nie zwlekaj i już teraz umów się na wizytę kwalifikacyjną do laserowej korekcji wzroku w naszej klinice w Rzeszowie.

Po pozytywnym przejściu wszystkich niezbędnych badań lekarz okulista wyznaczy termin zabiegu. Czas oczekiwania na operacje jest zależny od tego, z jakiej metody korekcji wady wzroku korzystasz na co dzień. Jeśli używasz soczewek kontaktowych, może on wynosić nawet 4 tygodnie. W tym okresie zrezygnuj z nich i zastąp je okularami korekcyjnymi.

Jak długo po kwalifikacji mogę wykonać zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wady wzroku jest wykonywany w terminie ustalonym podczas badań kwalifikacyjnych. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł się mu poddać w tym dniu, powiadom nas wcześniej. Wówczas ustalimy kolejny, optymalny dla Ciebie termin.

W przypadku kilkumiesięcznego okresu oddzielającego badania kwalifikacyjne od zabiegu konieczne może być ich powtórzenie. Decyzję podejmuje lekarz prowadzący.

Laserowa korekcja wzroku – jak wygląda zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie jego trwania pozostaniesz przytomny. W zależności od rodzaju metody laserowej korekcji wzroku rogówka jest odpowiednio przygotowywana i modelowana. 

Ile trwa zabieg?

Operacja laserowa oczu trwa mniej niż 30 minut. Po zabiegu lekarz okulista przeprowadzi badanie Twojego oka. Otrzymasz również zalecenia dotyczące okresu rekonwalescencji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat okresu pooperacyjnego, koniecznie przeczytaj artykuł – Rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku – Ile trwa i czy można pracować?

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezpieczny? 

Korekcja oczu laserem Kraków

Zabieg laserowej korekcji wzroku został po raz pierwszy z powodzeniem przeprowadzony pod koniec lat 80 ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na tę operację. Szacuje się, że jak do tej pory skorzystało z niej już 100 mln osób na całym świecie. Wszystkie metody laserowej korekcji wady wzroku cechują się wysokim bezpieczeństwem. Powikłania występują niezwykle rzadko (dotyczą kilku procent zabiegów) i zazwyczaj mają charakter przejściowy (ustępują w krótkim okresie po operacji).

Odpowiednia kwalifikacji i sumienne stosowanie się do przed- oraz pooperacyjnych zaleceń lekarza, w istotny sposób zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań. Z tego powodu, należy pamiętać o nieużywaniu soczewek kontaktowych w okresie poprzedzającym zabieg.

Po operacji nie wolno uciskać i zacierać oczu. Przez 3 tygodnie należy unikać ciężkiego wysiłku fizycznego, a przez 3 miesiące – kąpieli w basenach lub innych zbiornikach wodnych. Na bezpieczeństwo zabiegu wpływa również doświadczenie lekarza specjalisty oraz rodzaj używanego przez niego sprzętu.

Czy zabieg korekcji wzroku jest bolesny?

Przed zabiegiem laserowego usuwania wady wzroku do Twojego oka zostaną wkroplone specjalne krople znieczulające. Dzięki nim, w trakcie operacji nie będziesz odczuwał bólu. Do 3 dni po zabiegu możesz odczuwać umiarkowany dyskomfort. To normalna reakcja.

Metody głębokie charakteryzują się szybką rekonwalescencją. W przypadku metod powierzchownych mogą wystąpić dolegliwości bólowe zazwyczaj do 2-3 dni po zabiegu.

Czym się kierować przy doborze kliniki?

Proces przygotowania pacjenta do badania i zabiegu oczu

Wiele klinki oferuje zabiegi laserowej korekcji wady wzroku. Metody operacji, doświadczenie oraz obecność wykwalifikowanej kadry pracowniczej to elementy, na które musisz zwrócić uwagę podczas jej wyboru. Warto również zapoznać się z opinią innych klientów.

Nasza klinka możesz poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu operacji wad wzroku.

Zabieg laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie przeprowadzamy już od 2012 r. Kładziemy również duży nacisk na szkolenie naszych specjalistów z najnowszych metod korekcji wzroku.

Jaka metoda najlepsza?

Nie ma jednej najlepszej metody operacji laserowej oczu dla każdego pacjenta. Sposób wykonania zabiegu jest dobierany indywidualnie podczas wizyty kwalifikacyjnej. Lekarz okulista zwraca uwagę na takie parametry jak:

  • grubość rogówki,
  • wielkość wady wzroku,
  • typ wady wzroku (nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm),
  • obecność aberracji wyższego rzędu.

Istotną rolę odgrywa również Twój wiek, preferencje oraz oczekiwania. 

Metody laserowej korekcji wzroku są podzielone na powierzchniowe oraz głębokie. W tych pierwszych usunięty w trakcie zabiegu nabłonek rogówki ulega odbudowie w okresie rekonwalescencji. Powoduje to wydłużenie okresu powrotu do pełnego zdrowia, ale umożliwia przeprowadzenie operacji korekcyjnych u pacjentów z cienką rogówką. W metodach głębokich takich jak SMILE i FemtoLasik okres rekonwalescencji jest krótszy. Dodatkową zaletą metod głębokich jest możliwość korekcji wysokich wad wzroku.

Szczegółowe informacje na temat metod laserowej korekcji wzroku stosowanych w naszej rzeszowskiej klinice znajdziesz na naszej stronie internetowe, w zakładce – rodzaje metod laserowej korekcji wzroku.

Jaki laser?

W naszej klinice korzystamy z dwóch laserów firmy Zeiss – laser femtosekundowy VisuMax oraz laser excimerowy Mel 90. Oba urządzenia to nowoczesne sprzęty pierwszej klasy. W zależności od metody są one używane w pojedynkę lub wspólnie.   

Opinie

W Visum Clinic stawiamy na wysoką jakość świadczeń medycznych i Twoje zadowolenie. Jeśli chcesz poznać opinie naszych pacjentów przejdź na stronę: Laserowa korekcja wzroku OPINIE.

Lokalizacja

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem klinki okulistycznej, w której zostanie przeprowadzony Twój zabieg korekty wady wzroku, w pierwszej kolejności kieruj się jego renomą oraz jakością świadczonych przez niego usług.

Pamiętaj, że odległość kliniki od Twojego domu powinna odgrywać drugoplanową rolę w wyborze miejsca laserowej korekcji wzroku. Kraków za pomocą autostrady A4 ma doskonałe połączenie z naszą kliniką. Co roku operujemy wielu pacjentów z tych stron Polski. Jeśli szukasz laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie, już dzisiaj umów się na badanie kwalifikacyjne w naszej klinice. Znajdziesz ją pod adresem ul. Litewska 4C w Rzeszowie.

Cena laserowej korekcji wzroku

Operacja laserowej korekcji wady wzroku nie jest refundowana przez NFZ. Obecnie możesz ją wykonać jedynie prywatnie. Cena laserowej korekcji wzroku jest zależna od metody zabiegu. Jej koszt waha się w granicach 1500 do 3950 zł. Badanie kontrolne do miesiąca od zabiegu jest bezpłatne. Cena nie uwzględnia wizyty kwalifikacyjnej ani badań kontrolnych po upływie miesiąca od operacji. Oferujemy możliwość płatności ratalnej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Jeśli szukasz klinki oferującej zabiegi laserowej korekcji wzroku w Rzeszowie, koniecznie zapoznaj się z ofertą Visum Clinic. Nasz klinika słynie z wieloletniego doświadczenia oraz doskonale wykwalifikowanego zespołu. Nie zwlekaj i już teraz umów się na wizytę kwalifikacyjną.